PAROC ZEROfix - унікальна система кріплення з великими можливостями

 

PAROC ZEROfix — це унікальна самонесуча система кріплення з невеликою кількістю компонентів, яка швидко та легко кріпить фасад до несучої рами через зовнішній шар ізоляції. Система може використовуватися з декількома фасадними матеріалами та схвалена відповідно до вогнетривкості SP FIRE 105.

Ізоляція відіграє вирішальну роль у підтримці комфортного середовища в приміщенні та підвищенні енергоефективності будівель. Це допомагає мінімізувати передачу тепла та звуку, що особливо важливо для створення енергоефективного та сталого середовища проживання.

- PAROC ZEROfix складається з кількох компонентів і швидко збирається. З точки зору будівельників, гнучкі та прості рішення важливі, тому що час – це гроші, – каже Мікаель Олофссон, менеджер зі скандинавських продуктів Paroc.

Несучі та ізоляційні

Спосіб кріплення складається з горизонтальних і кутових фасадних шурупів, які можна протягнути прямо через планку і в каркас позаду, незалежно від того, дерев’яний, бетонний або цегляний. Шурупи фіксують планку із зовнішнього боку утеплювача, після чого можна монтувати фасад. PAROC ZEROfix можна використовувати на всіх типах будівель у будівельних класах Br1, Br2 та Br3.

- «Рішення легко використати, оскільки воно підтримує та ізолює», — говорить Крістіан Льофенхольм, відділ технічних продажів Paroc. Він каже, що багато працює з дизайнерами та архітекторами, яких головне цікавить, чи можна втілити їхні ідеї, як правило, вони це роблять із ZEROfix.

- Оскільки існують рішення з системою, які протестовані та схвалені відповідно до SP Fire 105, вона стає доступною для будівель Br1, і в цьому полягає сама витонченість системи. Архітектори часто вже мають чітке уявлення про те, як вони хочуть, щоб виглядав фасад, і тоді ми повинні повідомити їм, чи зможемо вирішити питання ізоляції для них за цих умов, продовжує Крістіан Лефвенхольм.

Допомога з розміром

Колега Мікаель Раак є регіональним продавцем і тому має більше контактів із будівельними підрядниками, тобто тими, хто розміщує замовлення на бажаний матеріал.

З ZEROfix етапи замовлення невеликі: спочатку вони обирають, який у них каркас, потім яку товщину ізоляції вони хочуть, де доступно все від 100 до 300 міліметрів. Paroc має просту програму розрахунку на веб-сайті, яка допомагає клієнту визначити розміри системи та підготувати документи для замовлення як для ізоляції, так і для кількості аксесуарів.

– Тоді монтаж – це те, з чим більшість будівельних компаній справляються самі. Для інших систем, які, наприклад, складаються з алюмінієвих профілів, часто доводиться наймати додаткового підрядника, що, звичайно, стає додатковим коштом. «З ZEROfix — це просто використання викрутки, про що будівельники добре знають», — пояснює Мікаель Раак.

Нове будівництво та ремонт

Ще одна перевага ZEROfix полягає в тому, що він так само добре працює як при ремонті будівель, так і при новому будівництві.

– Звичайно, це залежить від підкладки та її якості. Але якщо у вас несучий бетонний або дерев’яний каркас, проблем немає. «Саму збірку можна майже порівняти зі створенням Лего», — продовжує Мікаель Олофссон, який також наголошує, що система комплексна з невеликою кількістю гвинтів, що мінімізує теплові містки.

Пожежобезпечний та енергоефективний

Сама ізоляція складається з кам’яної вати, міцного продукту, який довговічний. Він також є енергоефективним, оскільки знижує витрати на електроенергію. Він також захищає від шуму та інших зовнішніх шумів. І останнє, але не менш важливе: кам’яна вата є негорючою речовиною, що робить ізоляційний розчин, а отже й будівлю, вогнестійким.

- Якщо вам потрібно будувати в місці, де дуже вітряно, ми можемо запропонувати більш вітрозахисну ізоляцію, поєднавши ZEROfix з продуктом під назвою PAROC Cortex. Він має інтегрований і відкритий захист від вітру, а також класифікується як негорючий, продовжує Мікаель Раак.

– Ми багато працюємо з протипожежною проблемою, і кам’яна вата відноситься до єврокласу А1. Це означає, що утеплювач є негорючим і робить його пасивним протипожежним захистом і запобігає поширенню вогню. Таким чином, люди дають більше часу для евакуації з будівлі в разі пожежі, додає Мікаель Олофссон.

                        ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Як правильно і ефективно утеплити зелений дах?

Зелені дахи набувають популярності в Європі не тільки через безсумнівні естетичні цінності, але й через благотворний вплив на природне середовище. Однак такі сміливі рішення вимагають відповідних знань і досвіду. У контексті будівництва зеленого даху гідроізоляція та утеплення даху мають вирішальне значення - від їх правильного планування та реалізації залежить довговічність рослинного покриву, а також зниження експлуатаційних витрат будівлі.

Здається, що переваги впровадження зелених дахів нескінченні. До конструкцій цього типу відносяться: вони фільтрують пил та інші забруднювачі повітря, покращують циркуляцію води в місті та знімають навантаження на каналізаційні системи. Рослинні покриття також допомагають природним чином знизити температуру всередині будівель і зменшити рівень шуму. Ці живі інсталяції мають художнє і суто практичне вираження – вони збагачують простір і дозволяють нам повернутися до природи. Однак, щоб усе це було досяжним, вони потребують відповідного планування та будівництва. Особливо якщо мова йде про утеплення плоского даху.

Утеплення плоского даху зеленими насадженнями - типові ризики та вимоги

Щоб покрівля була повністю функціональною і приносила відчутну користь не тільки власнику будівлі, але й усьому навколишньому населеному пункту, її конструкція повинна бути допрацьована до дрібниць. Зелені дахи піддаються складним погодним умовам, і проблемами під час їх використання можуть бути врослі корені та неконтрольована діяльність різних видів біологічних форм. В контексті таких загроз зелена покрівля має бути герметичною та довговічною, а це досягається використанням якісної теплоізоляції та гідроізоляції.

Крім того, якщо використовувана система не пристосована до фактичних механічних навантажень, що виникають, серед іншого, Через водопоглинання основи може виникнути деформація ізоляційних шарів і волога може проникнути всередину конструкції. Якщо використані матеріали недостатньо водонепроникні, волога, що проникає в будівлю, у свою чергу створить реальну загрозу біологічної корозії та призведе до прогресуючої деградації конструкції.

– Оптимально, якщо утеплювач легкий, міцний і добре зчіплюється з конструкцією. Хороша система ізоляції плоского даху – це та, яка не вбирає воду і в той же час дозволяє водяній парі вільно виходити зсередини. Також важливо підібрати рішення, які ефективно зберігають тепло в будівлі та не поширюють вогонь у разі пожежі, – каже Лукаш Кондрацкі, експерт Owens Corning PAROC Polska. – Покрівля повинна мати щільний, суцільний, механічно міцний теплоізоляційний шар, адаптований до додаткового навантаження. Таких ефектів можна досягти, якщо утеплити дах ватою, додає він.

Як виглядає конструкція зеленого даху?

Щоб пояснити, як специфіка зеленої покрівлі впливає на її теплоізоляцію, заглянемо всередину конструкції, яка вимагає підготовки складної системи шарів і технологій. Щоб краще розуміти вимоги до гідро- і теплоізоляції, необхідно знати елементи, з яких складається така система.

Верхній шар утворений рослинною зоною, яка може приймати форму великої зелені, такої як трави або невеликі рослини, або інтенсивної зелені (кущі та невеликі дерева). Нижче рослинного шару знаходиться рослинний шар, тобто грунт і субстрат. Товщина і структура цього шару мають величезний вплив на статичне навантаження покрівлі і визначають тип матеріалів, використовуваних для її утеплення.

Дренажні елементи розташовані нижче рівня ґрунту, щоб утримати частину дощової води та забезпечити вентиляцію та дифузію водяної пари. Далі — захисно-накопичувальний шар із синтетичних волокон, стійких до гниття. Ці мати захищають покриття даху від обростання корінням, а також зберігають воду та поживні речовини, необхідні для розвитку рослин.

Підбираємо систему утеплення зеленого даху

В системі, описаній вище, присутні ті ж шари, що і в баластних дахах, тобто гідроізоляція для захисту від конденсації водяної пари, теплоізоляція плоского даху, правильно підібрана пароізоляція і опорна конструкція з бетонних плит або трапецієподібної сталі. Окремі шари можна з’єднати між собою, але це необов’язково, оскільки функцію з’єднання іноді бере на себе баласт, наприклад гравій.

Параметри кріплення ската даху в даному типі конструкції визначаються вітровим навантаженням, а в зв'язку з тим, що баластний шар створює величезне навантаження на плоский дах, необхідно використовувати міцну теплоізоляцію. Жива покрівля буде нормально функціонувати, якщо врахувати загальне навантаження від ваги всіх елементів і ступінь їх насичення водою, яка теж важить її власну вагу.

– У випадку зеленої покрівлі навантаження не тільки високі, але й часто важко передбачити. У таких випадках найкращим рішенням є утеплення даху кам’яною ватою у вигляді покрівельних панелей PAROC Premo 90. Крім того, що вони мають дуже високу стійкість до стискаючих напруг 90 кПа при 10% деформації, також що стосується точкових навантажень до 900 Н, то вони також характеризуються низьким коефіцієнтом теплопровідності λ = 0,039 Вт/мК, а також найвищим можливим класом реакції на вогонь A1, що підтверджує, що плита PAROC Premo 90 є негорючою. і не поширює вогонь, - пояснює Лукаш Кондрацький. 

Утеплення даху ватою PAROC – перевірене рішення

Неможливо охопити всі переваги будівництва живих дахів у короткій статті. Однак варто знати, що зелений дах має, перш за все, унікальні цінності, які впливають не тільки на зовнішній вигляд простору в цілому, але і на якість життя людей. Це стосується як тих, хто має задоволення бачити таку інсталяцію щодня, так і тих, хто живе в радіусі багатьох кілометрів від цього заводу.

Враховуючи сучасні тенденції в будівництві, PAROC пропонує спеціалізовані продукти та системи для ізоляції плоского даху, покритого рослинністю. Загальною рисою всіх рішень є найвища якість, що означає легкий і швидкий монтаж і таку ж безпроблемну роботу. Утеплення даху кам’яною ватою PAROC забезпечує герметичність конструкції та її вогнестійкість, а також правильну вегетацію рослин протягом усього терміну служби будівлі.

                     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вогнезахист сталевих і бетонних конструкцій? Вогнезахисна вата – безпечний вибір!

Вогнезахист несучих конструкцій призначений для забезпечення їх стійкості до екстремально високих температур, які надзвичайно швидко підвищуються в умовах пожежі та становлять величезну загрозу для матеріалів і елементів будівлі. Застосування пасивного протипожежного захисту високого класу дозволяє зменшити матеріальні збитки та забезпечити людям необхідний час для евакуації. Давайте подивимося, як правильно підібрані вогнезахисні плити PAROC впливають на вогнестійкість сталевих і бетонних конструкцій.

Конструктивні елементи будівель виконують дві основні функції: несучу та розділову. У першому випадку метою є підтримка відповідної несучої здатності та стійкості об’єкта, у другому – обмеження проникнення полум’я та гарячих речовин через конструктивні отвори та уповільнення підвищення температури на поверхнях, які безпосередньо не піддаються впливу вогонь.

Навіщо потрібні вогнезахисні плити?

Під час пожежі суворим випробуванням піддаються як основні конструкції будівлі, так і інші матеріали. У розвиненій стадії пожежі температура може досягати 1000°C1, а за відносно короткий час - навіть за 30 хвилин з моменту пожежі. Якщо навіть один матеріал, з якого складається несуча конструкція, досягне критичної температури, уся будівля опиниться під загрозою. Це стосується як бетону, так і сталі, тому елементи з цих матеріалів вимагають додаткового вогнезахисту, наприклад, у вигляді вогнетривких ватних плит.

Бетон, хоча сам по собі негорючий, не виділяє диму та не створює небезпечних горючих крапель, зазнає низки несприятливих фізичних процесів під час пожежі, таких як: розкладання вапнякових заповнювачів, випаровування вологи, підвищення порового тиску або відокремлення гарячих поверхневих шарів від більш холодних внутрішніх. Зі збільшенням температури міцність бетону на стиск знижується - вважається, що перевищення температури 500°C спричиняє зниження міцності на 50-60%2. Також сталь втрачає свої властивості під впливом високої температури. Профілі, балки та інші сталеві конструктивні елементи, наявні на ринку, втрачають свою несучу здатність в середньому при температурі 500°C3.

Вогнезахисна вата підвищує вогнестійкість конструкції

Стандартні пустотні плити, наявні на ринку, без додаткової протипожежної ізоляції досягають вогнестійкості REI 30 - REI 120. Щоб покращити цей ключовий параметр, можна використовувати вогнестійкі плити з кам'яної вати. Цей надзвичайно міцний матеріал природного походження не тільки успішно витримує температури, що перевищують навіть 1000°C, але, що не менш важливо, в умовах пожежі він не поширює вогонь, не створює дуже небезпечних палаючих крапель і виділяє лише незначну кількість диму.

Вогнетривка вата PAROC, яка широко використовується для протипожежного захисту будівель, дозволяє отримати вищий клас вогнестійкості ізольованих конструкцій і зменшити швидкість підвищення температури бетону або сталі. Завдяки цьому рішенню, серед іншого, є: можливість збереження несучої здатності з боку тиску, а також обмеження мінімальної товщини плити або балки. Наприклад, завдяки кам’яній ваті PAROC можна досягти дуже високої вогнестійкості сталевої конструкції та її компонентів на рівні R210 (до 3,5 год), що підтверджено Європейським технічним допуском ETA 08/0093. 

Комплексний протипожежний захист – рішення, підкріплені знаннями 

Бренд PAROC є справжнім експертом у сфері вогнетривкої ізоляції, що підтверджено не лише численними проектами з використанням нашої продукції, а й комплексними випробуваннями у сфері вогнестійкості будівель. Регулярні випробування, проведені незалежними дослідницькими підрозділами, дозволили нам зібрати велику кількість цінних даних про властивості конструкцій, захищених вогнетривкими плитами з кам’яної вати.

Ми із задоволенням ділимося своїми знаннями та досвідом з дизайнерами та архітекторами, з одного боку, впливаючи на комфорт їхньої роботи, а з іншого боку, спільно сприяючи послідовному підвищенню стандартів безпеки об’єктів, в яких ми щодня живемо та працюємо. З цією метою інженери PAROC розробили спеціальні посібники з протипожежного захисту, які включають, серед іншого: 

  •  - вичерпну інформацію про поведінку різних типів конструкцій і елементів в умовах пожежі;
  •  - розрахунки і таблиці розмірів ізоляції для різних видів матеріалів і класів вогнестійкості;
  •  - пропозиції перевірених рішень на основі вогнестійких плит PAROC для вогнеізоляції сталевих і бетонних конструкцій. 

                    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Відходи – це інженерний виклик, а не проблема

Я проводжу свої дні, займаючись сміттям, і нічого не може бути більш захоплюючим, цікавим і важливим,пише Ісмо Куокканен, керівник програми сталого розвитку PAROC, Європа. 

Відходи часто сприймаються як проблема – те, чого потрібно позбутися, дорого поводитися з ними та утилізувати. Мені подобається думати, що відходи - це не проблема, це інженерний виклик. За наявності належної мотивації та інноваційного мислення відходи – це те, що можна утилізувати, переробити або перетворити на сировину та нові продукти. 

В OC PAROC я керую програмою сталого розвитку під назвою «Замикання циклу». У програмі ми зосереджені на збільшенні переробки відходів на наших заводах. Ми поставили перед собою завдання забезпечити, щоб до 2030 року з наших заводів не залишалося жодних відходів виробництва.

Для досягнення цієї мети ми визначаємо вимоги та технологічні рішення. Наш пріоритет — визначити потоки відходів на наших заводах, зосередившись на найбільш значущих з них.

Зменшення вологості вологих відходів

Зараз я працюю з нашими заводами з виробництва кам’яної вати у Фінляндії, Польщі та Швеції, щоб створити технічні рішення, які сприятимуть подальшому збільшенню переробки відходів, а потім запровадити ці рішення. 

Одним із прикладів є те, що ми називаємо мокрими відходами. Це фракція технологічних відходів, що утворюється в процесі виробництва кам’яної вати на нашому заводі в Парайнені, Фінляндія. Ці відходи вовни вологі, важкі і до 60% містять вологу. Експериментуючи та пробуючи різні методи – як це роблять інженери – ми змогли знайти спосіб зменшити відсоток вологи з 40–60% до 10–15%. Це зменшення значно зменшує вагу та об’єм цих відходів і дозволяє нам повторно використовувати воду в процесі.

Зараз ми експериментуємо з різними можливостями та технічними рішеннями для використання цих перероблених відходів у виробництві нових високоякісних продуктів. Наша мета полягає в тому, щоб мати можливість повернути все це назад до виробничого процесу. 

Це означало б, що з наших заводів не виходить мокре сміття. Насправді такого поняття, як вологе сміття, більше не буде.

Розширення можливостей отримання відходів клієнтів

У програмі Closing the Loop ми зосереджуємося не лише на переробці відходів власного виробництва. Ми хочемо зосередитися на поетапному розширенні наших можливостей прийому відходів клієнтів, а також відходів інших галузей. Оскільки кам’яну вату можна переплавляти неодноразово, ми також думаємо над тим, щоб замкнути цикл і переробити наші продукти після закінчення терміну служби.

Я відчуваю привілей, що можу працювати над таким інженерним завданням.





Ismo Kuokkanen

Керівник програми сталого розвитку, ЄвропаOC PAROC

                  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Правильна ізоляція фотоелектричного даху - ключовий елемент

Сказати, що сонячна промисловість процвітає, – нічого не сказати. Сонячні панелі стали важливою відповіддю на сучасні проблеми в енергетичній сфері. Фотовольтаїка штурмом захоплює не лише дахи будинків, а й новозбудовані багатоквартирні будинки, офісні будівлі та громадські установи. На цей крок вирішуються і власники та адміністратори старих будівель, які потребують модернізації. Однак обидва повинні пам'ятати, що умовою успіху такого типу інвестицій є належна ізоляція даху фотоелектричними панелями. На що звернути увагу?

Спочатку деякі дані. Згідно з даними Агентства енергетичного ринку, лише у квітні 2023 року в Польщі було побудовано 12,5 тисяч нових фотоелектричних установок загальною потужністю 325 МВт. Інвестиції в фотоелектричну енергетику склали 99% усіх нових установок відновлюваної енергетики в одиницях, а в мегаватах – 89% від загальної кількості. В результаті цих заходів загальна потужність фотовольтаїки, встановленої в країні, зросла до 13,5 ГВт. По Україні поки даних немає.

Наведені вище дані – привід для радості для всіх, хто думає про екологію і, якщо не перебільшити, енергетичне майбутнє світу. Великі зміни часто починаються з щоденних усвідомлених рішень. З іншого боку, ми повинні пам’ятати, що ми говоримо про діяльність, яка матиме довгостроковий вплив як на стан нашої планети, так і на гаманці інвесторів. Щоб будівлі залишалися бездоганними та сприяли тривалим позитивним змінам, вони потребують використання добре підібраних та ефективних матеріалів і технологій. У цьому контексті фотоелектрична ізоляція даху має вирішальне значення.

Фотоелектричні панелі на даху – про що варто пам’ятати?

Незалежно від того, чи йдеться про нову будівлю чи про модернізацію існуючої, вибір утеплювача даху фотоелектричними панелями має вирішальне значення для його тривалої та безперебійної роботи. Тим більше, що, вирішуючи інвестувати в фотовольтаїку на даху, варто негайно покращити її енергетичний стандарт у вигляді ізоляції. Пам’ятайте, що це конструкція, яка «чутлива» до проблем, які стають очевидними з роками, таких як різні типи деформацій, витоків або теплових містків. Однак добре підібрана теплоізоляція плоского даху допомагає запобігти всім цим ризикам.

Остерігайтеся деформації та вологи

Плануючи покрівлю з фотоелектричними панелями, пам’ятайте, що механічне навантаження, пов’язане з вагою металевої конструкції під панелями, фотоелектрики на самому даху та, сезонно, наприклад, сніг, може призвести до деформації шарів ізоляції та поверхні (гідроізоляційні) шари, таким чином зменшуючи здатність перегородки зупиняти вихід тепла.Фотоелектричні панелі на даху являють собою модулі, які мають власну вагу. Один такий модуль має навантаження 20 кг. Таким чином, стандартні установки з потужністю 5 кВт/год створять вагу 400 кг. І якщо стан даху не найкращий, ремонт може знадобитися через деякий час після встановлення фотовольтаїки.

Деформація ізоляції покрівлі фотоелектричними панелями відкриває шлях для вологи, що, у свою чергу, знижує теплоізоляційну здатність використовуваних матеріалів - мокра ізоляція даху фотоелектричними панелями призводить до вищезгаданих втрат тепла. Тому варто переконатися, що вся конструкція даху, виготовлена ​​з фотоелектричних панелей, гарантує відповідну механічну міцність із збереженням мінімальної ваги, а також стійкість до вологи.

Важливо вогнестійкість!

Оскільки в контексті фотовольтаїки ми говоримо про електроустановки, потенційно схильні до ризику різного роду перенапруг, також надзвичайно важливо, щоб теплоізоляція даху мала відповідні вогнезахисні властивості.

При стандартному покритті даху односімейного будинку важко виділити певний шар, який би становив самостійний бар’єр, що відокремлює легкозаймисті елементи від внутрішньої частини будівлі. З цієї причини перевіряється вогнестійкість усіх шарів покриття та його структури. На підставі лабораторних досліджень видається класифікація щодо класу вогнестійкості покрівлі. Однією з основних вимог класифікацій є використання певної системи шарів. Ці технічні умови також повинні бути дотримані при встановленні фотоелектричної системи на даху.


Кам’яна вата – відмінний утеплювач для даху з фотоелектричними панелями

Кам'яна вата PAROC відповідає всім вищезазначеним вимогам, а також ідеально підходить для ізоляції покрівлі з фотоелектричними установками. Правильно підібрані теплоізоляційні плити стійкі до механічних деформацій завдяки оптимально підібраній щільності і високій міцності на стиск. Крім того, рішення PAROC для утеплення покрівлі з фотоелектричними панелями зазвичай встановлюються у два шари, що виключає ризик теплових містків. Додамо також, що неорганічний матеріал природного походження також є негорючим (клас реакції на вогонь А1) і витримує високі температури.Ми особливо рекомендуємо сонячну систему PAROC Solar для ізоляції даху за допомогою фотоелектричної системи.

– Концепція PAROC Solar базується на системі дахових панелей, завдяки якій ізоляція даху фотоелектричними панелями стає стійкою до вогню та вологи, а також зберігає початкові механічні параметри протягом усього терміну служби будівлі. Ізоляція покрівлі за допомогою фотовольтаїки у вигляді плит з кам’яної вати PAROC не дає усадки та не розбухає, а завдяки своїм властивостям дозволяє використовувати меншу кількість шарів, що робить монтаж швидким, ергономічним та безпроблемним для підрядника, – наголошує Павел Стемпуховський, експерт в Owens Corning PAROC Polska.


Хороший фахівець все доробить

Коли мова заходить про встановлення фотовольтаїки на даху, варто обрати досвідчену команду, яка займається комплексним монтажем. Непрофесійні дії в цій сфері можуть, на жаль, завдати серйозної шкоди ізоляції покрівлі фотопанелями та іншими елементами конструкції, навіть якщо оригінальне покриття було ідеальною основою для фотопанелей на даху.




                          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Енергоефективність – наша справа»

Понад два десятиліття завод Owens Corning PAROC у Тшемешно виробляє енергозберігаючу теплоізоляцію з кам’яної вати, яка допомагає зменшити потребу в тепловій енергії. Про сталий розвиток і відповідальне виробництво розповідає менеджер з роботи з утеплення будівель компанії, Лукашем Кондрацьким.

«Щоб вам жити в цікаві часи» - старе китайське прислів'я збувається як ніколи. Де сьогодні будівельна галузь?

Вже кілька років світ переживає численні кризові ситуації. Крім несприятливих кліматичних змін і триваючої пандемії, спостерігається нестримна інфляція, а ціни на енергоносії та паливо стрімко зростають. Я вважаю, що перед обличчям усього цього вся будівельна галузь – з наголосом на секторах теплоізоляції, віконних виробів та систем опалення та вентиляції – несе особливу відповідальність.

Чому акцент саме на згаданих галузях? Чи є більш енергоефективні будівлі ключем до вирішення енергетичної кризи?

Це, звичайно, грубе спрощення дуже складної проблеми, але в такій тезі є багато правди. У Європейському Союзі майже одна третина викидів парникових газів в атмосферу надходить від будівель, на які також припадає 40% загального споживання енергії. Якщо ми уважніше придивимося до того, як наші будинки, офіси, торгові центри та офіси втрачають тепло, то побачимо, що найбільші втрати несуть стіни (40%), дахи (20%), вікна (15%) та підвали ( 10%). Очевидно, що впровадження рішень, спрямованих на підвищення енергоефективності об’єктів, є одним із ключових способів змінити це тривожне явище.

Роками багато уваги приділялося відновлюваним джерелам енергії, і тривалий час вони були центральним пунктом урядової програми «Чисте повітря». Хвиля інвестицій у сонячні батареї замала, щоб говорити про перелом негативних тенденцій?

До питання енергоефективності будівель слід підходити у відповідній послідовності. Відмова від викопного палива на користь зеленої енергії – це, безумовно, позитивне явище, але найбільш стійкою енергією є та, яку... ми взагалі не використовуємо. І тут теплоізоляція відіграє величезну роль. Наведу приклад: у сучасних пасивних будинках річна потреба становить близько 15 кіловат-годин на квадратний метр, тоді як для опалення старих будівель, побудованих за застарілими стандартами, часто потрібно до 200 кВт-год/кв. Припускаючи середню інсоляцію в Польщі, фотоелектрична установка середнього розміру, що складається з 15 панелей, здатна генерувати близько 4500 кВт-год на рік 2, що у випадку старого будинку площею 100 метрів задовольнило б приблизно 20% потреби в енергії. Відповідна ізоляція стін і даху зменшить енергоспоживання будівлі.

Підвищення рівня енергоефективності - це одне, але є ще питання матеріалу, який використовується для виробництва ізоляції. Чи можна і тут діяти проекологічно?

Звичайно. Бренд PAROC виробляє ізоляцію з кам’яної вати вже близько 85 років – у тому числі понад 20 років у Польщі – чиї корисні властивості дозволяють не лише значно покращити енергетичний баланс, але й підвищити безпеку та акустичний комфорт у будівлях. Крім того, кам’яна вата — це матеріал, який, як випливає з назви, створюється з використанням загальнодоступної природної сировини, якою є породи вулканічного походження, головним чином базальт. Крім того, характеристики матеріалу дозволяють ефективно повторно використовувати обрізки та надлишки як на етапі виробництва, так і на будівельному майданчику.

Давайте на мить зосередимося на виробничому аспекті – які кроки ви вживаєте як компанія, щоб зменшити свій вплив на навколишнє середовище?

Як виробники, ми маємо багато можливостей для вдосконалення. Основою є мінімізація викидів, пов'язаних з виробництвом. У цьому плані кам'яна вата дуже вигідна. На кожну тонну CO2, яка супроводжує виробництво нашої продукції, зберігається до 200 тонн викидів завдяки їх використанню протягом усього 50-річного життєвого циклу будівлі. Чітку спрямованість на декарбонізацію можна побачити, наприклад, на нашому заводі в Тшемешно – найбільшому виробничому заводі PAROC в Європі, де 1 січня 2022 року ми перевели дві наймолодші виробничі лінії з використанням електричних печей для плавлення вовни на енергію. зі 100% відновлюваних джерел. У результаті викиди вуглекислого газу були зменшені на 80% порівняно з аналогічними лініями, що використовують класичні коксові печі.

Це сьогодення. Як виглядає майбутнє?

Наші зусилля спрямовані на удвічі скорочення поточних викидів від виробництва кам’яної вати. Наступний, справді знаковий крок — це повний перехід на використання відновлюваної енергії на наших заводах до 2030 року. Наш бізнес — це енергоефективність, тому ми дбаємо про те, щоб використання ізоляційних плит з кам’яної вати PAROC приносило користь користувачам і водночас позитивно впливало на планету — як зараз, так і в майбутньому.

                      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Що потрібно знати при утепленні плоского даху?

Спроектувати та побудувати плоский дах так, щоб він забезпечував безперебійну роботу протягом усього життєвого циклу будівлі – завдання не з легких. Розглянемо типові виклики та способи їх вирішення на етапі планування будівництва та вибору технології покрівлі.

Плоскі та низькоскаті дахи - це стандартне явище в сучасних багатоквартирних, офісних або складських будівлях. Більш того, таке рішення вибирають і індивідуальні інвестори, які будують будинки незвичайної архітектури. Безперечною перевагою конструкцій такого типу є їх гнучкість і величезні можливості, які вони відкривають. Плоский дах можна розробити цікавим способом, наприклад, створивши на ньому терасу, паркувальні місця або фотоелектричні установки.

На жаль, чим амбітніша функція плоского даху, тим більші ризики та навантаження діють на її поверхню та шари ізоляції під нею. Виробничі помилки, пошкодження мембрани в результаті тривалої експлуатації, осідання і деформація шарів під впливом механічних навантажень - все це відкриває шлях до руйнівної дії води від опадів або танення снігу, а також від конденсації водяної пари з внутрішніх приміщень.

Незалежно від способу проникнення вологи в систему покрівлі наслідки зазвичай однакові: погіршення і зниження тепло- і вогнезахисних властивостей ізоляції, створення середовища, сприятливого для розвитку цвілі всередині конструкції, корозія металу, листи, кріплення та покрівлю. Це, у свою чергу, призводить до реальних збитків як для кишені, так і для здоров’я власників і користувачів будівель.

Захист даху від вологи

Таким чином, ключовим питанням у випадку плоских дахів є правильний проект та конструкція конструкції таким чином, щоб забезпечити максимальну стійкість до вологи та передбачуваних механічних навантажень. Захист схилу даху від вищезазначених ризиків забезпечується системою взаємодіючих елементів, яка складається з щільного, безперервного водо- та паронепроникного шару, правильно встановленого шару ізоляції з хорошими теплоізоляційними властивостями та високою механічною міцністю та вогнестійкість, а також правильно зроблені укоси і дренаж.

Пароізоляційну функцію може виконувати бітумна мембрана або шар спеціальної, стійкої до старіння поліетиленової плівки товщиною 0,2 мм. Виготовляючи покрівельні шари, варто звернути особливу увагу на будь-які отвори, що пробивають пароізоляцію - наприклад, віконна рама, мансардні вікна, димоходи або монтажні дроти. У випадку покрівлі на основі трапецієподібного сталевого листа, покритого руберойдом або фольгою, використання пароізоляції не є необхідним, якщо тиск пари в приміщенні під дахом ніколи не перевищує 1,15 кПа або якщо є відсутність надлишкового тиску в приміщенні в результаті продування, незалежно від розрахункового тиску пари.

Утеплення плоского даху? Зверніть увагу на довговічність!

Популярним перевіреним способом утеплення класичної невентильованої плоскої покрівлі є використання двошарової закритої системи теплоізоляції. Таким чином ми можемо успішно закріпити дахи на основі бетонних, сталевих або дерев’яних конструкцій.

Ключове питання, яке завжди супроводжує утеплення зовнішніх перегородок, полягає в тому, якої товщини вона буде відповідати встановленим вимогам теплоізоляції. Нижче наведено результати розрахунку та графік залежності між товщиною панелей кам’яної вати та коефіцієнтом теплопередачі U (Вт/м2K) для систем ізоляції покрівлі на трапецієподібному листі. У розрахунках прийняті стандартні значення опору для висхідного напрямку теплового потоку, які складають:

RSI = 0,10 m2 · K/W 

RSE = 0,04 m2 · K/W


















А як щодо спеціальних дахів?

У випадку плоских дахів, які піддаються значним статичним і динамічним навантаженням, наприклад, паркінги на дахах торгових центрів або тераси над ізольованими житловими або офісними приміщеннями, вибір відповідного рішення ізоляції може бути складним. Проектувальники та підрядники стикаються з проблемою: як виконати вимоги щодо теплоізоляції конструкції та отримати міцну, пожежобезпечну основу, готову до різних видів механічних навантажень, бажано без додавання надто великої кількості сантиметрів у теплоізоляційний шар?

- У таких випадках міцність ізоляційних покрівельних панелей на стискаючі та точкові навантаження є вирішальною, - наголошує Лукаш Кондрацкі. – Для теплоізоляції сильно навантажених та інтенсивно експлуатованих дахів промислових або офісних будівель ми рекомендуємо двошарову систему, що складається з нижньої панелі PAROC ROS 30 або 40 і нової верхньої панелі PAROC PREMO 90 з дуже високою міцністю на стиск 90 кПа та низька теплопровідність 0,039 Вт/мК – додає.

Додатковою цінністю такого рішення є підвищена пожежна безпека. Плоскі дахи, ізольовані продукцією PAROC на основі листового металу, були класифіковані як REI 45/RE 60 щодо вогнестійкості сендвіч-дахів (класифікація ITB № 1835.1/14/R16NP). Крім того, з точки зору стійкості покрівлі до зовнішнього вогню з теплоізоляцією з кам’яної вати PAROC було отримано класифікацію BROOF(t1), тобто непоширення вогню (NRO) (класифікація ITB № 1835/13/R14NP). Більше того, системи ізоляції на основі панелей із серій PAROC ROS та PAROC ROB отримали схвалення FM 4470, що означає, що вони відповідають одним із найсуворіших стандартів безпеки у світі та можуть використовуватись у схвалених FM Global покрівельних системах по всій Європі.

                      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Новий калькулятор PAROC CO2 дозволяє легко розрахувати вуглецевий слід

 

OC Paroc запустив онлайн-калькулятор для швидкого та легкого розрахунку значення GWP будівельної ізоляції PAROC різної товщини.

Робота дизайнерів стає легшою завдяки новому калькулятору CO2 PAROC®, який дозволяє швидко та легко розрахувати вуглецевий слід будівельних ізоляційних продуктів PAROC®. Калькулятор базується на значеннях, включених до екологічних декларацій продукту (EPD) відповідно до EN 15804 +A2. Ці значення використовуються для розрахунку потенціалу глобального потепління (GWP) продуктів. Раніше ці типи обчислень вимагали багато часу та вимагали додаткового збору й узагальнення даних. Тепер калькулятор PAROC CO2 забезпечує автоматичні розрахунки, тож легко перевірити вуглецевий слід одного теплоізоляційного продукту PAROC для будь-якої товщини.

«Ми хотіли створити калькулятор, який справді спростить і пришвидшить роботу дизайнерів, а також допоможе зробити точніші розрахунки», — говорить Юха Лайхонен, керівник OC Paroc Circular Economy, Nordics.

Калькулятор PAROC CO2 показує викиди на квадратний метр, на кілограм і на кубічний метр

Калькулятор показує еквівалент викидів CO2 у різних одиницях, що відповідають потребам різних проектних програм (кг CO2-екв. кг/кг, кг CO2-екв./м2 і кг CO2-екв./м3). Це полегшує порівняння продуктів PAROC між собою. Також калькулятор показує щільність і термостійкість виробу в потрібній товщині.

Значення GWP, яке повідомляє калькулятор, базується на модулях EPD A1-A3, які документують викиди від виробничого процесу, і A1-C4, які охоплюють стадію виробництва, складання та стадію завершення життєвого циклу продукту. На значення GWP окремого виробу з кам’яної вати в першу чергу впливають виробнича лінія та товщина виробу. Щоб переконатися, що калькулятор використовує викиди з правильного виробничого об’єкта як основу для значень, він бере до уваги місцезнаходження користувача. Потім калькулятор надає точне значення GWP для будівельної ізоляції PAROC, доступної на цьому конкретному ринку.

Калькулятор PAROC CO2 доступний для будівельної ізоляції PAROC на цих ринках місцевою мовою: Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Швеція.

«Ми хочемо створювати стійкі будівлі разом із нашими клієнтами. Розробка простого у використанні калькулятора є ще одним конкретним кроком у полегшенні екологічного вибору», — говорить Юха Лайхонен.

Чекаємо коли калькулятор PAROC CO2 буде доступний для будівельної ізоляції PAROC на ринках українською мовою.

                   -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Інновація 2023 - PAROC® Rockwool - PREMO 90!

PAROC® спеціалізується на виробництві та дистрибуції енергоефективних і негорючих ізоляційних рішень з кам’яної вати. Продукція компанії використовується в промислових будівлях по всьому світу - від складських і логістичних центрів до виробничих цехів. Об’єкти нерухомості часто мають кілька тисяч квадратних метрів даху, які необхідно ефективно та довгоізолювати. Головною проблемою тут є постійно зростаючі вимоги до тепло-, протипожежного та шумозахисту.

Орієнтований на майбутнє ізоляційний матеріал від PAROC® значною мірою відповідає різноманітним вимогам при зведенні великих промислових і комерційних будівель: наприклад, він відповідає вимогам протипожежного захисту промислових приміщень завдяки своїй негорючій здатності. Що стосується теплоізоляції, то ізоляційні плити з їхньою низькою теплопровідністю сприяють виконанню поточних вимог щодо теплоізоляції зовнішніх компонентів будівель (GEG Building Energy Act).

PAROC® PREMO 90 – це нова, однорідна та негорюча теплоізоляційна плита з мінеральної вати для покрівлі з найвищими показниками тиску та точкового навантаження. PAROC® PREMO 90 пропонує міцну, вогнестійку та особливо стійку до тиску основу для сонячних систем та подібних технічних установок на даху.

НАПРУГА СТИСКУ ≥ 90 кПа 

ТОЧКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ ≥ 900 Н 

ВИРОБЛЕНО З 100% ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ (новий EPD)

                   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якісна теплоізоляція – це відповідальність

Що ховається в будівлі за стінами і під верхніми поверхами і має вирішальний вплив на енергоефективність? Ну і звичайно, утеплення - одна з важливих складових у відповідальному, екологічному будівництві. 

Ізоляція – це завжди зміна клімату, оскільки вона ефективно зменшує викиди вуглекислого газу будівлями, зменшуючи енергію, необхідну для опалення та охолодження. Співвідношення 1:200 резюмує найважливіше в кількох цифрах: на кожну тонну вуглекислого газу, виробленого під час виробництва мінеральної вати, заощаджується приблизно 200 тонн викидів вуглекислого газу протягом 50 років*.

«Будівлі виробляють більше третини викидів вуглекислого газу в регіоні ЄС. Усі наші будинки є частиною цього цілого, і завдяки більш відповідальній ізоляції ми можемо значно підвищити енергоефективність. Це цінується все більшою кількістю споживачів і будівельників», — каже Еммі Пііспанен, менеджер із комунікацій у сфері ізоляції в Європі компанії Owens Corning Paroc.

Багаторічна робота на довкілля

Виробники теплоізоляції роками конкурують у розробці ще більш енергоефективних продуктів і виробничих процесів. Paroc брав активну участь у цій конкуренції з самого початку: навесні 2021 року ми випустили нашу першу теплоізоляцію з нейтральним вмістом вуглецю PAROC Natura Lana, яка виробляється на заводі в Парайнені.

«У виробництві Natura Lana використовуються технології низьковуглецевої плавки, відновлювана електроенергія та перероблена кам’яна вата. Ми компенсуємо залишкову невелику кількість викидів через систему сертифікації Золотого стандарту», ​​– каже Тар’я Карху, менеджер з маркетингу Paroc у Фінляндії.

Окрім скорочення викидів вуглекислого газу, Paroc інвестує значні кошти в розвиток економіки замкнутого циклу. Ми переробляємо виробничі надлишки на наших заводах, і зараз і в майбутньому також буде приділено увагу послугам переробки для клієнтів. Спільно з виробниками пластику та нашими клієнтами вживаються заходи щодо зменшення обсягів упаковки з пластику. Чудовим прикладом співпраці з клієнтами є Польща; На основі ідеї, яка народилася на будівельному майданчику, була розроблена нова технологія упаковки для ламелей з кам’яної вати з на 50% меншим вмістом пластику.

Йоганна Харіла, директор з маркетингу європейського бізнесу ізоляції будівель, підкреслює, що клієнти є важливими партнерами Paroc у розробці нових інновацій. Вони теж вміють вимагати відповідальності, і це добре!

«Сприяння екологічній відповідальності – це довгострокова робота. Мета полягає в тому, щоб до 2030 року на наших заводах більше не утворювалося сміття, і ми прагнемо вдвічі скоротити наші викиди вуглекислого газу», — говорить Харіла. З точки зору нашого європейського виробництва, було досягнуто значного скорочення викидів вуглекислого газу на 30%, коли ми запровадили відновлювану електроенергію в лініях електропередач польського заводу на початку 2022 року.

Відповідальність в основі діяльності Paroc

Як компанія, Paroc прагне піклуватися про людей і планету, і відповідальність є основою всієї нашої діяльності. Це стосується як продуктів, які ми виробляємо, так і принципів, згідно з якими ми працюємо. Для нас усвідомлення рівності та однаковості є важливою частиною відповідальності.

«Корпоративна відповідальність включає багато важливих питань, важливість яких зараз ще краще усвідомлюється. У результаті все більше уваги приділяється їх просуванню в компаніях – тут і в інших місцях – і це чудово», – каже Тар’я Карху.

Робота на основі відповідальності – це тип стійкості, де для досягнення результату потрібні постійні заходи. Речі не змінюються за одну ніч; не однією особою, а спільною роботою. У Paroc ми дивимося в майбутнє, щодня кидаємо виклик собі та один одному, і ми разом прагнемо досягти цілей, які створять краще майбутнє.

 *Джерело: Eurima

                             __________________________________________________________________________________________________________________


Пожежна безпека може бути безпосередньо пов’язана зі стійкістю будівельних матеріалів

Пожежна безпека є важливою частиною будівельного середовища, оскільки пожежі в будівлях виділяють токсичні гази, вуглець та інші шкідливі викиди. Правильний монтаж систем опалення, вентиляції та кондиціонування відіграє важливу роль у забезпеченні пожежної безпеки будівель.

Коли будівля горить, дим виділяє токсичні гази та побічні продукти, які погіршують якість повітря, забруднюють ґрунт і забруднюють ґрунтові води. 

Реконструкція пошкоджених будівель також призводить до викидів CO2 через виробництво нових будівельних матеріалів, необхідних для реконструкції будівлі. Не кажучи вже про соціальні, економічні та емоційні аспекти загибелі людей під час пожежі та втрати житла, робочих місць та доходи.

З цих причин під час вибору будівельних матеріалів важливий є рейтинг вогнестійкості. Це включає матеріали та ізоляцію для систем HVAC.

Проникнення відіграють вирішальну роль

Рішення HVAC, такі як вентиляційні канали та водопровідні труби, присутні в стінах будівель, включно з протипожежними стінами. Це означає, що їх вогнестійкість відіграє важливу роль у забезпеченні пожежної безпеки всієї будівлі.

На додаток до вищесказаного, якщо системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря та проходи не встановлені належним чином, захищені та ізольовані відповідними вогнестійкими матеріалами, вони потенційно можуть прискорити поширення вогню різними частинами будівлі, збільшуючи збиток. Тому дуже важливо вибирати ізоляційні рішення, перевірені та сертифіковані відповідно до їх вогнестійкості.

У Owens Corning PAROC дуже серйозно ставляться до пожежної безпеки. У них є досвідчена та віддана команда, яка працює над тестуванням продуктів і рішень, гарантуючи їх сертифікацію відповідно до останніх узгоджених європейських стандартів.

У результаті можуть запропонувати клієнтам різноманітні вогнестійкі рішення та чіткі інструкції з монтажу для забезпечення вогнестійких характеристик продуктів, таких як ізоляція для каналів і труб. Вони створюють прості інструкції та сертифікати для кінцевих користувачів. Це те, за що отримують багато позитивних відгуків від клієнтів.

Кам'яна вата PAROC® є негорючою

Вибір ізоляційного матеріалу може мати великий вплив на пожежну безпеку систем опалення, вентиляції та кондиціонування та всієї будівлі. 

Усі теплоізоляційні рішення PAROC® для систем HVAC виготовляються з негорючої кам’яної вати. Насправді він може витримувати температуру до 1000ºC.

Ізоляційні рішення PAROC® для систем HVAC класифікуються як євроклас A1 або A2(L)-s1,d0 – найвищий європейський клас вогнестійкості будівельних матеріалів. Крім того, що кам’яна вата PAROC® негорюча, під час пожежі виділяє лише мінімальну кількість диму. 

Це означає, що продукти та рішення PAROC® Stonewool сприяють підвищенню протипожежної ефективності систем опалення, вентиляції та кондиціонування та є критично важливим компонентом вашої будівлі в цілому.






Іна Кіто, менеджер з ринкового обслуговування та технічної підтримки, OC PAROC


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кам'яна вата PAROC зігріває Україну

Березень вважається першим весняним місяцем в Україні, але він все ще морозний з температурою значно нижче 0° вночі. Ситуація в зимові місяці була неймовірно важкою в суспільстві, яке більше року перебувало в найгіршій гуманітарній кризі з часів Другої світової війни.

Дах над головою забезпечує безпеку

Під час кризи екстрена допомога найважливіша. Їжа, ліки та теплий одяг, а ще – ночівля та дах над головою. Через механізм цивільного захисту ЄС, rescEU, ЄС дав Швеції через Агентство захисту та готовності громади (MSB) завдання створити тимчасовий потенціал для тимчасового житла, що передбачало придбання 4000 шведської організації Better Shelters. Допоміжні житлові одиниці. Це модульні будинки в плоских упаковках, які можна швидко відправити туди, де в Європі є найбільші потреби. Будиночки оснащені ліжками, освітленням, джерелом тепла та електрикою. MSB відповідає за доставку та монтаж аварійного житла до постраждалого району, який потребує підтримки.

Тепер це фінансування від ЄС може забезпечити терміновий притулок до 20 000 українських біженців і стати безпечним притулком як для дітей, так і для дорослих, які чекають на повернення додому.

Теплий і вогнетривкий притулок

Щоб зробити будинки затишними та теплими, вони утеплені кам’яною ватою PAROC, доставленою з заводу в Хеллекісі. Кам'яна вата - природний міцний ізоляційний матеріал, який має дуже хороші теплові властивості, а також вогнестійкий і вологостійкий.

«Надзвичайно приємно мати можливість постачати матеріал для такого проєкту», — каже Емма Ліндер, яка є відповідальним продавцем і особою, яка підтримувала зв’язок з AB Karl Hedin, який відповідав за доставку будівельних матеріалів. 

«Ми підготували спеціальну вантажну зону на заводі, щоб полегшити українські перевезення. Загалом це було близько 900 тонн утеплювача PAROC, що відповідає 116 автомобілям із причепами».


Йоакім Бренден, директор фабрики в Hällekis, погоджується:

«Дуже приємно, що завдяки нашим продуктам ми можемо допомогти людям, які цього потребують. Ми знаємо, що ці аварійні притулки можуть мати вирішальне значення для виживання сімей під час війни яка зараз в Україні, так і в інших проблемних точках Європи».

Перші тимчасові будинки вже були відправлені влітку 2022 року і використовувалися протягом зимових місяців в Україні.

Усі матеріали фінансуються Європейським Союзом. Проте думки та позиції, висловлені в тексті вище, належать виключно компанії Paroc AB і не обов’язково відображають позиції Європейського Союзу чи Європейської Комісії. Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

У випадку оштукатурених фасадів правильний вибір утеплювача допомагає заощадити витрати на опалення будівлі

Ціни на енергоносії зросли в рази за останній рік через світові події, і найближчим часом не очікується значного зниження. Тому необхідно шукати шляхи економії енергії і тим самим зменшувати витрати. У випадку нових і відремонтованих будинків вибір правильного теплоізоляційного матеріалу є ключовим з точки зору енергозбереження, і тому під час вибору матеріалів і їх монтажу слід використовувати правильні продукти, а також слідувати інструкціям із встановлення продукту.

Роль теплоізоляційного матеріалу в стіновій системі особлива - хоча він непомітний для ока, його переваги можна відчути протягом усього терміну експлуатації будівлі, адже правильний вибір утеплювача забезпечує енергоефективність та пожежну безпеку будівлі. Крім того, він покращує звукоізоляцію будівлі. За допомогою кам’яної вати PAROC легко утеплити низькоенергетичний будинок або значно знизити енергоспоживання багатоквартирних будинків під час ремонту, все залежить від обраних рішень.

Наприклда, в Естонії оштукатурені фасади є одним з найбільш використовуваних рішень для обробки стін житлових і громадських будівель. Останніми прикладами є житловий масив Uus Mustamäe на вулиці Aiandi, фасад Північно-Естонської обласної лікарні на J. Sütiste дорозі та реконструкція багатоквартирних будинків у селищі Mustamäe Siili. Це ідеальне фасадне рішення: найкраща теплоізоляція, негорюча, довговічна, паропроникна, дуже стабільна за розмірами та довговічна оштукатурена плита з кам’яної вати.

З 2000 року ізоляційні матеріали по всій Європі класифікуються за сімома класами вогнечутливості, з яких найкращі продукти А1 - наприклад, сталь, скло, кам'яна вата - не є вогнечутливими, тобто. не горить. Щоб оштукатурений фасад був пожежобезпечним, в якості утеплювача під штукатурку варто вибрати кам’яну вату, яка виготовляється з природних порід вулканічного походження. Панелі з кам’яної вати PAROC належать до найвищого єврокласу А1 за вогнечутливістю.

Вибираючи систему утеплення оштукатурених стін, слід також звернути увагу на наявність знака CE, який підтверджує, що продукт пройшов оцінку та відповідає вимогам щодо захисту навколишнього середовища, здоров’я та безпеки Європейської економічної зони. Клеї, кріпильні елементи, ізоляційний матеріал, армуюча суміш, армуюча сітка, штукатурка та інші використовувані компоненти можуть мати маркування CE.

Плануючи рішення щодо утеплення нової чи реконструйованої будівлі, метою зазвичай є досягнення певної енергоефективності будівлі. Згідно з планом розвитку національного енергетичного господарства, енергетичні потреби будівель становлять значну частину енергетичного балансу Естонії, а споживання енергії побутовим сектором становить понад 40% від кінцевого енергоспоживання, причому більша частина зумовлена витрати на опалення будівель. Це означає, що потенціал енергозбереження в будівлях є значним, і дуже важливо зробити естонські житлові будинки більш енергоефективними. Вироби з кам’яної вати PAROC мають найкращі теплоізоляційні властивості. Теплопровідність спеціальної плити PAROC Linio Pro надзвичайно низька, тобто 0,034 Вт/мК, тому можна сказати, що це плита з кам’яної вати для оштукатурених фасадів із найкращими ізоляційними властивостями в Естонії.

По-друге, вироби з кам’яної вати Paroc мають добру паропроникність, тому волога, що утворюється в кам’яній ваті під час будівництва та експлуатації будівлі, вільно переміщується на зовнішню поверхню та виділяється через штукатурний шар у навколишнє середовище, а рух водяної пари не викликає зміни теплових і експлуатаційних властивостей кам'яної вати. Це важливо з точки зору довговічності стінових конструкцій будівлі, тому що конденсована волога викликає утворення цвілі і дерев’яні конструкції будівлі починають згодом гнити. Навіть ті стіни, які до ремонту були вологими внаслідок недостатнього опалення та вентиляції, швидко висихають після утеплення їх виробами з кам’яної вати. Комплексне дослідження ізоляційних матеріалів, проведене у Фінському центрі технічних досліджень, показало, що кам’яна вата PAROC залишається сухою навіть у дуже вологому середовищі – навіть при 98% вологості навколишнього середовища.

Великою перевагою виробів з кам’яної вати перед іншими ізоляційними матеріалами є здатність зберігати свої стабільні розміри в будь-якому середовищі та протягом усього терміну служби будівлі. Наприклад, спекотним літом під прямими сонячними променями температура стін будинку може підвищуватися до 70°С, а це призводить до деформації деяких утеплювачів, що призводить до розтріскування штукатурки та погіршення теплоізоляційних властивостей матеріалу.

При використанні плиток з кам’яної вати PAROC Linio не виникають тріщини, а їх теплопровідність і вогнестійкість з часом залишаються незмінними. Крім того, завдяки стабільним розмірам кам'яної вати оштукатурений фасад можна також фарбувати в темні відтінки.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Декарбонізація – це можливість для реальних змін

Томмі Ліндгрен, керівник відділу досліджень і розробок ізоляції, нещодавно підсумував нашу стратегію декарбонізації таким чином: «замість того, щоб витрачати гроші на вирішення проблеми, ми намагаємося покращувати та впроваджувати інновації скрізь, де це можливо, щоб змінитися на краще, спрощуючи процес, підвищуючи продуктивність і одночасно зменшуючи витрати необхідні капіталовкладення для декарбонізації».

Найголовніше питання: «Як?»

Зміни настають незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, але ми можемо вибрати, як підійти до них. Ліндгрен розповіла про декарбонізацію нашого процесу та мету Owens Corning скоротити викиди CO2 на 50% до 2030 року порівняно з рівнем викидів 2018 року. Ми могли б просто викинути гроші на проблему, або ми могли б скористатися можливістю, щоб зробити наш процес простішим і кращим. Щоб зробити реальні зміни. За останні пару років ми зробили саме це.

Коротко кажучи, зусилля можна підсумувати запитанням «Як?» Як ми можемо змінити наш процес, щоб досягти наших цілей і декарбонізувати наше виробництво? Ми почали з того, що пройшли всі ділянки виробничого процесу та визначили ті, які генерують найбільше викидів. У виробництві кам’яної вати OC Paroc ця зона є вагранкою, де каміння розплавляється з використанням коксу як джерела енергії.

На заводах OC Paroc використовуються дві технології плавки: вагранка та електричні плавильні печі. У той час як вагранка живиться коксом, електроплавильні печі живляться електроенергією. Зараз OC Paroc має три електричні плавильні печі: одну на фінському заводі та дві на польському заводі. Ведеться робота зі створення нашої найбільшої виробничої лінії у Швеції під назвою Paroc Natura Line, яка використовуватиме технологію електричного плавлення з низьким вмістом CO2.

Протягом 2020 року ми вивчили кілька технологій плавлення та порівняли їхні плюси та мінуси, а також кілька видів відновлюваного палива, які доступні сьогодні або будуть готові. Стало зрозуміло, що електрична плавка є найбільш енергоефективним варіантом: процес виробництва з використанням електроплавильних печей, що живляться відновлюваною електроенергією, створює на 80% менше викидів CO2, ніж вагранка.

Нові інновації

Тоді почалася справжня робота. Він складався з вивчення ідей, шляхів і розрахунків для подальшого розвитку та вдосконалення процесу електричного плавлення. Це означає думати не лише про гроші, а й про те, як їх витратити, щоб досягти максимально ефективного, гладкого та низьковуглецевого результату.Ця робота була величезним досвідом навчання, під час якого ми знайшли численні інноваційні рішення. І ми не тільки робимо ставку на перетворення вагранок на електричні печі: ми продовжуємо вивчати варіанти зменшення викидів CO2 в інших місцях процесу. Найближчим часом перспективні варіанти будуть випробувані.

Величезний крок у Польщі: відновлювана електроенергія

Давайте на хвилинку зробимо крок назад. Коли ми розглянули компоненти нашого виробничого процесу, які генерують найбільше викидів CO2, електроенергія опинилася на другому місці. Заводи у Фінляндії та Швеції вже деякий час використовують електроенергію з відновлюваних джерел, але дві електричні плавильні лінії в Польщі працюють від традиційної електроенергії. Оскільки електроенергія в Польщі все ще виробляється переважно з вугілля, це відобразилося на викидах.

Щоб змінити цю ситуацію, почали шукати різні варіанти переходу на відновлювану електроенергію на нашому польському заводі. Наприкінці 2021 року ці зусилля були винагороджені, коли Owens Corning підписав угоду про купівлю віртуальної електроенергії (VPPA) з Octopus Renewables. Згідно з угодою, на початку 2022 року польська фабрика та дві її електричні плавильні печі перейшли на вітрову електроенергію. Перехід є значним і значно зменшує вуглецевий слід продукції, виробленої на електричних плавильних лініях фабрики. Це також великий крок вперед на шляху декарбонізації.

Коли я мав вступну зустріч із Томмі Ліндгреном у перші дні роботи, він сказав ще одну річ, яка мені запам’яталася і продовжує залишатися керівним принципом у цій роботі з декарбонізації. Справа в тому, що ми, як компанія, конкуруємо за якість продукції, яка є сильною стороною. Це означає, що жодні зміни чи інновації, які ми робимо, не повинні погіршувати якість нашої продукції. Коли ми шукаємо шляхи декарбонізації нашого процесу, ціна не повинна бути єдиним чи найважливішим критерієм.

Ми змінюємося не заради змін, а заради майбутнього. Хоча наша мета – до 2030 року, ми робимо зміни вже сьогодні.







Аюш МішраКерівник глобальної декарбонізації, 

Керівник проекту Green Vision 2030


                    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Високі будівлі та багатолюдні міста – пожежна безпека важлива, як ніколи


Швидше, вище та ближче одне до одного – ось майбутнє будівель у Європі, оскільки міста швидко ростуть, а простір обмежений. При будівництві та виборі матеріалів потрібно враховувати багато речей: довговічність, технічні властивості, довговічність, якість, бюджет... і, звичайно, пожежну безпеку.

Уникнення катастроф

За останні кілька років у Європі сталося кілька руйнівних пожеж у житлових будинках. Це пояснює, чому питання пожежної безпеки доводиться знову піднімати, а бажання шукати способи уникнути подібних лих однозначно є.

У кожній європейській країні діють свої будівельні норми, які містять певні правила пожежної безпеки. У Данії, наприклад, є набір правил для різних типів будівель, таких як будинки престарілих, звідки люди не можуть евакуюватися самостійно, або торгові центри, де багато людей знаходяться в одному місці. Кожен нормативний документ містить чіткі вимоги до матеріалів та їх вогнестійкості.

В інших країнах будівельні практики та правила відрізняються, що дозволяє використовувати інші типи конструкцій і матеріалів, але ці відмінності не повинні заважати безпеці наших громадян. Наші будівлі мають бути безпечними для проживання та роботи людей.

Важливим елементом є негорючість

Для досягнення пожежної безпеки в будівлях важливо дотримуватися всіх національних норм і вибирати будівельні матеріали, які відповідають мінімальним вимогам або перевищують їх.Це особливо актуально при виборі утеплювача, оскільки негорючий утеплювач є важливим елементом обмеження поширення вогню. У високих і складних будівлях, зокрема, де евакуація складніша і займає більше часу, негорючі матеріали можуть запобігти поширенню вогню з одного відсіку в інший і з однієї будівлі в іншу.

Усі теплоізоляційні вироби з кам’яної вати PAROC® відносяться до єврокласу А1 – найвищого європейського класу вогнестійкості. Вони негорючі, тобто зберігають свої вогнестійкі властивості до 1000 ºC. Вони можуть запобігти поширенню вогню та захистити конструкції від обвалення до 4 годин. 

Крім того, ізоляція з кам’яної вати PAROC® захищає горючі матеріали до 60 хвилин і виділяє дуже невелику кількість диму під час пожежі.

Простіше кажучи, негорюча ізоляція сприяє підвищенню вогнестійкості будівель. Це те, що зараз потрібно швидко зростаючим містам Європи.

                     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Загрузить еще