Дещо стосовно мінеральної вати PAROC

Виробництво та тестування 

Початковий матеріал, який використовується для виробництва виробів, як правило, є хорошим індикатором його властивостей. Базальтова вата PAROC виробляється з вулканічного виверженого каменю, зазвичай з базальту, який становить 96-98% її ваги. Решта 2-4% ваги базальтової вати становить органічна в'язка речовина. В якості органічного в'яжучого зазвичай використовується фенолформальдегидна смола, затвердіння якої повинно здійснюватися при підвищених температурах. Базальтова вата виробляється шляхом плавлення каменю у вагранці при температурі 1500 °C. Як джерело теплової енергії використовується кокс.

 Виробництво базальтової вати здійснюється в кілька стадій: 

- нагрівання каменя до температури плавлення; 

- витягування тонких волокон з розплаву; 

- введення невеликої кількості сполучних матеріалів; 

- формування первинного мату з готових волокон шляхом пресування до необхідної щільності з подальшим нагріванням мату для затвердіння сполучною смоли; 

- обрізка або формування мату з базальтової вати до отримання необхідної форми або розмірів.

Базальтова вата піддається обрізку до заданої форми або розмірів готових виробів, наприклад, рулонів, плит або панелей, або приводиться в стан, придатний для використання в якості компонента при виробництві інших виробів. 

Обрізки та інші відходи мінеральної вати повертаються в технологічний процес для повторного використання. Висока еластичність волокон мінеральної вати забезпечує можливість її упрессовки для зменшення об'єму в процесі упакування, що полегшує і здешевлює її транспортування та поводження з нею.

Повернення відходів, у вигляді обрізків та інших дрібних фрагментів, в технологічний процес забезпечує зниження витрат і економію енергії. 

Гази, що виділяються в результаті виробничих процесів, піддаються очищенню в фільтрах і печах дожига для мінімізації впливу на навколишнє середовище.

Завдяки використанню натуральних, міцних і негорючих сировинних матеріалів, базальтова вата PAROC володіє унікальними властивостями, що забезпечує отримання наступних переваг: 

- економія енергії;
- мінімізація забруднення;
- ефективність захисту від шуму;
- зменшення небезпеки загоряння;
- запобігання людських жертв і матеріальних збитків у разі пожежі.

Тестування 

Мінеральну вату Paroc регулярно піддають спеціальним випробуванням, які проходять у декілька етапів: 

1) Радіаційна оцінка
2) Дослідження для оцінки виділення шкідливих речовин в атмосферу
3) Процедура змиву на загальну токсичність 

При визначенні рівня вмісту органічних речовин, зразок мінеральної вати поміщають на добу в кліматичну камеру і витримують при певній температурі, вологості і повітрообігу.

Природне походження мінеральної вати Paroc є основною перевагою, що говорить про екологічну безпеку матеріалу і про те, що її можна сміливо використовувати в будівництві.

 

Дивіться відеосюжет «Розповідь про мінеральну вату PAROC», підготовлений Європейською асоціацією виробників ізоляції (Eurima)

 
Eurima RU

Обработка видео...