Звукоізоляція Paroc
РІШЕННЯ:
- Технічна теплоізоляція
Дивіться також:
Розробка акустичних рішень для кімнати передбачає її технічну підготовку до подальшого використання. Акустичне проектування поділяє звуки, що поширюються в просторі, на два типи: бажані і дратівливі.
До обраних звуків відноситься голос вчителя в класній кімнаті, а також музика в концертному залі.
До дратівливих відноситься звукові зашумленность і надмірний рівень луни. Акустичне проектування використовує переваги звукового покриття, і забезпечує поглинання небажаних шумів.
У розділі «Звукоізоляція» представлена інформація про обсяг зниження рівня звуку при його проходженні через певні структури. У сучасних будівлях використовуються два основних типа звукоізоляції: повітряна і ударна.
звукоізоляція від ударного шуму
Більше інформації про звукоізоляції від ударного шуму Ви можете знайти в розділі "Підлоги".
ДЕРЕВ'ЯНІ МІЖПОВЕРХОВІ ПЕРЕКРИТТЯ (РЕКОНСТРУКЦІЯ)
А) ПЕРЕГОРОДКИ
Повітряна звукоізоляція застосовується у випадках, коли необхідно забезпечити ізоляцію звуків, що поширюються безпосередньо по повітрю. Необхідний обсяг звукопоглинання визначається з використанням індексів ослаблення звуку Rw або R`w. Чим вище показник Rw, тим кращим буде звукоізоляція. В дані показники необхідно вносити поправки (C і Ctr) у випадках наявності в навколишньому просторі додаткових спеціальних шумів.
Rw + C для таких шумів, як:
- Повсякденні побутові шуми
- Шуми від високошвидкісних поїздів
- Промислові шуми (середньої і високої частоти)
Rw + Ctr для таких шумів, як:
- Шуми від низькошвидкісних поїздів
- Танцювальна музика
- Промислові шуми (низької і середньої частоти)
- Вуличні шуми
Найменші вимоги до звукоізоляції можуть бути забезпечені навіть одношаровою стінкою.
При подвоєнні маси стіни показник ослаблення звуку підвищується до рівня 6 дБ.
Звук поглинається за допомогою елементів ізоляції.
Для ізоляції низькочастотних звукових хвиль потрібна велика маса поглинаючих елементів. Для забезпечення цієї умови застосовуються двошарові стінки.
Найбільш ефективним способом підвищення маси є введення декількох тонких гіпсокартонних шарів один поверх іншого. Для подальшого збільшення рівня звукоізоляції слід закласти звукопоглинальні елементи в порожнині між шарами гіпсокартону.
При наявності елементів звукопоглинання рівень звукоізоляції стіни підвищується на 5-10 дБ в порівнянні зі стіною, яка не має таких елементів звукопоглинання.
Б) ПЕРЕКРИТТЯ РОЗДІЛЬНОГО ТИПУ
У випадку з перекриттями роздільного типу («плаваючими» підлогами) слід використовувати елементи ударної звукоізоляції. Необхідний обсяг звукопоглинання визначається відповідно до рівня звукового тиску в сусідній кімнаті поверхом нижче. Низький показник Ln або L'n вказує на прийнятний рівень ударної звукоізоляції підлоги. Показники Ln і L'n вимірюються в частотному діапазоні 50-5000 Гц. Показник Ln вимірюється в лабораторних умовах, а показник L'n - в польових умовах.
Кам'яна вата «PAROC» володіє відмінними властивостями для гнучкого шару звукоізоляції в перекриттях роздільного типу. Зокрема, кам'яна вата є досить твердою, і витримує навантаження верхнього шару (настил перекриття), і при цьому досить м'якою для ефективного зниження вібрацій, що поширюються в межах між конструкційними шарами в перекритті. Найбільш важливою властивістю ізоляційного матеріалу є динамічна жорсткість.
Чим нижче динамічна жорсткість продукції «PAROC», тим більше відповідний рівень ударної звукоізоляції.
Дерев'яні конструкції представляють найбільші труднощі при модернізації. Такі конструкції мають жорсткі з'єднання, а також малий конструктивний вага. В такому випадку необхідно опрацьовувати елементи звукоізоляції стосовно кожної дерев'яної конструкції окремо.
Міжповерхові перекриття, виготовлені з бетону, в первісному вигляді мають досить хороші показники повітряної звукоізоляції. З огляду на появу нових вимог ударної звукоізоляції, бетон набуває все більш широке застосування при виготовленні перекриттів роздільного типу.