Кроквяні конструкції, холодне горище (реконструкція)

    Поверхня холодного горищного приміщення часто є найбільшою за площею рівною поверхнею в будівлі, і основна частина всього тепла, що минає через оболонку будівлі, йде саме через покрівлю. Для максимального підвищення енергоефективності будівлі слід в першу чергу переконатися, чи потрібна додаткова ізоляція горищного приміщення. 

Вартість додаткової ізоляції холодного горища часто складається тільки з вартості теплоізоляції. Так, наприклад ефективна товщина ізоляції на холодних горищах, як мінімум, удвічі перевищує товщину ізоляції стін. 

Якщо верхній край вітрозахисної ізоляції в зовнішній стіні розташовується недостатньо високо щодо краю горища, це вказує на необхідність встановити вітровідводящий екран. Між верхнім краєм вітрозахисної ізоляції і покрівлею має обов'язково залишатися певне вентильований простір (30-50 мм). 

Вплив додаткової ізоляції на вологість матеріалів конструкції 

Приклад:
Шар базальтової вати товщиною 150 мм укладається поверх шару старої ізоляції горищного приміщення, що складається з деревної тирси, товщиною 200 мм. При температурі зовнішнього повітря -10ºC температура старої ізоляції, яка перебуває під шаром додаткової ізоляції, підвищується до + 8ºC, а її відносна вологість зменшується з 85% до 30%. Це свідчить про всихання старої ізоляції, що складається з деревної тирси. При цьому нова ізоляція з базальтової вати утворює пожежобезпечний покриття поверх горючої старої ізоляції.