Протипожежні перегородки

Вогнезахисні перегородки являють собою внутрішні стіни, що забезпечують вертикальний поділ будівель на окремі протипожежні зони. Ці стіни, як правило, не є несучими. Характеристики вогнестійкості вогнезахисних перегородок встановлені згідно з відповідними європейськими стандартами. Аналогічним чином, характеристики реакції поверхонь на вплив вогню також визначаються відповідними стандартами на проведення випробувань на вогнестійкість. Вимога щодо визначення характеристик вогнестійкості і реакції вогнезахисних перегородок на вплив вогню встановлено в діючих будівельних нормах і правилах.

Перегородки можуть виготовлятися різними способами, а встановлені розробником технічні специфікації залежать від призначення конкретних перегородок, необхідного рівня технічних характеристик, стандартів на якість поверхонь, а також від вимог до зовнішнього вигляду виробів. Перегородки можуть виготовлятися з листових матеріалів різних типів, що спираються і одночасно приховують дерев'яний каркас або конструкцію на основі стійок з тонкостінних профілів, виконані як з використанням спеціальних з'єднань, так і без них. Вони також можуть виготовлятися з комбінованих плит, що спираються на відкритий каркас, або збірних панелей заводського виготовлення, що встановлюються в направляючі на підлозі і стелі, як з використанням несучої конструкції, так і без неї. 

Палаючий вогонь впливає на конструкцію перегородок і починає прориватися за межі відсіку, в якому сталося займання. Вогнезахисні (вогнестійкі) перегородки запобігають поширенню вогню, утворюючи неруйнівну конструкцію (відсік), стримуючу розвиток пожежі протягом встановленого часу. Визначення меж вогнестійкостю перегородок повинно проводитися шляхом оцінки поведінки конструкцій за певних умов нагріву і тиску, які можуть мати місце при повністю розгорівшійся пожежі.

Випробування на вогнестійкість проводяться з використанням стандартного графіка залежності температури від часу і відповідного профілю розподілу тиску. Межа вогнестійкості таких перегородок варіюється в діапазоні від 30 до 240 (або більше) хвилин. Компанія «Парок» (Paroc) має Європейський технічний сертифікат (ETA) на перегородки типу EI 45, EI 60 і EI 90.

дерев'яні конструкції 

 Вогнестійкість є одним з найважливіших питань, що виникають при аналізі характеристик дерев'яних каркасних конструкцій. Проте, будівлі з дерев'яним каркасом повинні відповідати тим самим вимогам пожежної безпеки, які поширюються на всі інші типи споруд, не створюючи при цьому будь-яких додаткових ризиків для людей. Дерев'яні каркасні перегородки і підлоги з дерев'яними балками перекриттів використовувалися протягом багатьох років в якості розділових елементів пожежозахисту, а їх ефективність була багаторазово доведена як при проведенні випробувань, так і в умовах реальних пожеж.
Поряд з хорошими експлуатаційними властивостями деревина характеризується передбачуванною поведінкою під час пожежі, оскільки обвуглювання дерева відбувається досить повільно, причому з відомою швидкістю, що становить близько 40 мм на годину. Що ще більш важливо, вона зберігає свою структурну цілісність. При виникненні необхідності підвищити клас вогнестійкості дерев'яних конструкцій це може бути досягнуто шляхом використання в них базальтової вати «PAROC». 

Наприклад:
Відповідно до випробувань, перегородка з дерев'яними стійками товщиною 95 мм і деревно-стружкових плит з двох сторін товщиною 12 мм дає наступні результати по вогнестійкості:

 


a) Без ізоляції (повітряний зазор) = 24,0 хв.

б) З теплоізоляційним шаром з скловати товщиною 95 мм = 29,7 хв.

в) З теплоізоляційним шаром з кам'яної вати товщиною 95 мм = 69,0 хв.