Протипожежний захист відкритих просторів - пустот

Приховані порожнечі в конструкції будівлі утворюють канали для розповсюдження полум'я і проходу димових газів. Це особливо характерно щодо пустот, розташованих над іншими вільними просторами в будівлі, наприклад, над підвісною стелею, в горищному просторі або в вентильованих фасадах.
З огляду на приховане поширення полум'я воно становить велику небезпеку в порівнянні з відкритим полум'ям і більш помітним ослабленням конструкції будівлі в результаті його впливу.Щоб обмежити приховане поширення полум'я необхідно перегородити порожні проходи, які можуть утворити обхідний канал навколо протипожежних загороджень, а також розділити великі порожні приміщення на більш дрібні кімнати.

Проте, оптимальне рішення полягає в використанні негорючих матеріалів. 

 Запобігання руйнувань в результаті пожеж в порожніх просторах одноквартирних або двоквартирних житлових будинках 

 Руйнування скліних вікон відбувається, як правило, вже на самих ранніх стадіях пожежі. В результаті вогонь легко поширюється на горище по карнизах, що призводить до руйнівних наслідків пожежі в горищному приміщенні.
Небезпека виникнення пожежі може бути значно знижена завдяки застосуванню наступної конструкції:

 

Описание изображения

 

Пожежі в приватних житлових будинках майже завжди виникають у внутрішніх приміщеннях або в місцях для барбекю, розведення багать або проведення феєрверків у внутрішньому дворику. У всіх цих випадках впливу вогню піддається карниз даху будівлі.
На ранніх стадіях пожежі в результаті впливу тепла і полум'я відбувається руйнування вікон, після чого вогонь по внутрішньої конструкція карниза поширюватися на горище. При пожежі у внутрішньому дворику вогонь, як правило, поширюється вгору по дерев'яній стіні і проникає на горище. Пожежа в замкнутому просторі горищного приміщення завжди супроводжується руйнівними наслідками, оскільки вогонь охоплює цілком весь простір під дахом будинку.
При цьому виникає висока температура і горить буквально все. До ризику загоряння також піддаються і всі навколишні будівлі. 

Найпростіший спосіб захисту від руйнівної пожежі в замкнутому просторі зводиться до створення конструкції карниза, яка перешкоджала б поширенню полум'я на горище.

Вогнестійкі плити на основі базальтової вати PAROC WAS 25t ефективно перешкоджають поширенню вогню на горище по карнизах. Конструкція з'єднань плит з базальтової вати повинна забезпечувати щільне прилягання плит до стіни. Базальтова вата забезпечує захист підвісних дерев'яних конструкцій від нагрівання і займання. Ізоляція при нагріванні не втрачає своєї форми і не допускає утворення розривів в системі протипожежного захисту. Лист підкладки відхиляє язики полум'я за межі карниза.