Теплоізоляція вентканалів 

Для скорочення теплових втрат в системах вентиляції необхідно застосування теплоізоляції. Зведення до мінімуму втрат тепла в каналах для передачі повітря важливо як з фінансових, так і з екологічних міркувань.
Вентиляційні канали використовуються для передачі і теплого, і холодного повітря. Враховуючи вище викладене, вибір рішення з облаштування теплоізоляції повинен здійснюватися з урахуванням температури і вологості навколишнього повітря, а також кількості вологи, що міститься в каналі, що використовується для передачі повітря. 

При передачі теплого повітря по довгих вентиляційних каналах має забезпечуватися підтримка заданого рівня температури і теплових втрат. Для мінімізації втрат енергії важливо забезпечити підтримку обох параметрів в установленому діапазоні.

Ефективне рішення також необхідно і для теплоізоляції каналів, використовуваних для передачі холодного повітря. Теплоізоляції каналів дозволяє підтримувати в них більш низьку температуру в порівнянні з температурою навколишнього повітря. Нагрівання холодного повітря в каналі навколишнім повітрям призводить до зниження ефективності роботи системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (ОВК), внаслідок чого для підтримки заданої температури повітря в каналі потрібна більша кількість енергії. Завдяки належній теплоізоляції каналів забезпечується робота всієї системи вентиляції відповідно до проектних характеристиками при зниженні потреби в калібруванні обладнання.

Конденсація

Інтенсивна конденсація на зовнішній поверхні каналів, за якими відбувається передача середовища з температурою нижче температури навколишнього повітря, викликає виникнення значних проблем. Ініціації процесу конденсації на зовнішній поверхні каналів може сприяти висока вологість повітря. Світло та падіння крапель води може наносити чималої шкоди, приводячи, наприклад, до знебарвлення стель і підлог. Процес конденсації викликає скорочення терміну служби каналів, а з плином часу може навіть призвести до їх пошкодження. Конденсація в каналі відбувається також і в разі зворотній ситуації. 

Вибір відповідного рішення по облаштуванню теплоізоляції дозволяє легко запобігти конденсації. Важливе значення для підтримання температури поверхні ізоляції вище температури навколишнього повітря має правильний вибір товщини ізоляції. Також рекомендується застосування ефективного пароізоляційного бар'єру для запобігання проникнення вологи через ізоляцію. 

Дані, представлені в таблиці нижче, дозволяють визначити умови, при яких потрібне застосування протівоконденсаціонної ізоляції.

Канал Повітря в каналі Місце розташування каналу Причина застосування теплоізоляції Обране конструктивне рішення
Канал для забору зовнішнього повітря, кондиціонування повітря, і т. і. холодне повітря У теплому опалювальному приміщенні (з температурою вище температури в каналі) Конденсація на зовнішній поверхні теплоізоляція + пароізоляційний бар'єр, герметизація ущільнювальною стрічкою
Гаряче повітря, що надходить, відпрацьоване повітря, і т. і. тепле повітря У холодному неопалюваному приміщенні / У теплому опалювальному приміщенні Конденсація на внутрішній поверхні / Теплоізоляція для зменшення втрат енергії Теплоізоляція

Пропонована компанією Paroc розрахункова програма PAROC Calculus дозволяє легко визначати необхідну товщину ізоляції. У разі застосування ізоляції для теплового та протипожежного захисту вогнестійку ізоляцію слід завжди розміщувати максимально близько до каналу з обов'язковим укладанням шарів теплоізоляції і пароізоляції поверх вогнестійкої ізоляції. Для отримання більш докладної інформації щодо протипожежного захисту каналів прохання зв'язатися з місцевим представництвом компанії Paroc.

 

Новий альбом технічних рішень будівельної ізоляції

PAROC Inwall - для фасадних систем з облицюванням цеглою

PAROC WAS 120 - внутрішній шар в системах вентильованих фасадів

Для збереження фасаду -  Paroc LINIO і Paroc FATIO 

Якщо Ви не взмозі самостійно підібрати для себе потрібне рішення, то залишіть повідомлення технічному спеціалісту. 

Ми залюбки допоможемо у вирішенні Вашої задачі!

Ваш запит залиште тут: